Paskelbta 18 birželio, 2024 m., skiltyje Naujienos ir pranešimai

Birželio 14 dieną vyko akcija „Atminties neištremsi” gedulo ir vilties dienai atminti, prie kurios prisijungė ir Skuodo socialinių paslaugų šeimai centras.

Istorinės atminties puoselėjimas ir tremtinių atminimo įamžinimo akcija ”Atminties neištremsi” šiais metais vyko jau devintą kartą. Devyneris metus iš eilės Lietuvoje, išaušus Gedulo ir vilties dienai, skaitomi tremtinių likimai – grįžę, negrįžę ir tie, kurių likimas nežinomas. Už kiekvieno vardo ir pavardės, žmogaus likimo, slypi unikali ir individuali asmenybė jų istorija, jų svajonės ir jų viltys, kurias sieja sovietinės priespaudos brutalumas ir tremtis iš savo gimtosios šalies.

Istorinės atminties puoselėjimas ir žmonių atminimo įamžinimas yra aktyvus veiksmas. Istorijos, žmonių likimų atminimą įamžiname ir įprasminame veiksmais, kurie leidžia mums juos prisiminti. Tą galime padaryti ne tik mąstydami apie istoriją, mūsų artimuosius, bet ir aktyviai prisidėdami prie istorinės atminties puoselėjimo ir mūsų bendrapiliečių atminimo.

Norėdami nepamiršti, privalome atminti, kad galėtume prisiminti ir, remdamiesi to atminimo įamžinimu, kurti savo bendruomenėse ir valstybėje. Istorinė užmarštis sąlygota. Pasauliniu mastu galima matyti, kad istorinių įvykių ir skausmingų akimirkų ignoravimas, negebėjimas jų tinkamai įamžinti ir prisiminti, sąlygoja abuojumą ir apatiją dabartyje, kai yra pamirštami tik per kelių kartų atstumą nutolę įvykiai.

PRISIMINKIME, ATMINKIME IR PRISIMINDAMI VEIKIME, NES ATMINTIES NEIŠTREMSI !🖤🙏

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *