Paskelbta 25 spalio, 2023 m., skiltyje Naujienos ir pranešimai
Valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos atestuotas asmuo Rūta Skiezgilienė 2023-10-25 specialistams pristatė įvykdytą Erazmus+ suaugusiųjų mobilumo projektą Nr. 2023-1-LT01-KA122-ADU-000131116 „Vaikų globos sistemos darbuotojų kompetencijų didinimas, perimant gerąją Italijos patirtį“
Projektas finansuojamas remiant Europos komisijai, „Erazmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Į vizitą Italijoje vyko 7 valstybės vaiko teisių apsaugos institucijos atestuoti asmenys iš įvairių Lietuvos miestų. Sicilijoje, Mesinos regione programos dalyviai gilino žinias apie globėjų, įtėvių parengimą, stebėjo kaip teikiamos paslaugos globojamiems vaikams, jaunoms mamos, kurios neturi pakankamus įgūdžius auginti savo vaikus.
Taip pat vizito metu lankytasi šeimynose, kuriose globojami įvairaus amžiaus vaikai, jaunų mamų prieglobsčio įstaigoje, stebėtas darbas, bendrauta su įstaigų vadovais bei darbuotojais. Kalbinome organizacijos atstovę „Namai be sienų“, kuri pasakojo apie italų šeimų pasiryžimą priimti svečiuotis vaikus iš Ukrainos.
Įtėvių šeimos, priklausančios organizacijai „Tėvais tampama“, nuoširdžiai pasakojo savo istorijas apie nueitą kelią iki įvaikinimo ir pagalbą kitoms šeimoms bei vaikams, susiduriantiems su sunkumais.
Projekto pristatymo metu pateiktos rekomendacijos/ įžvalgos:
✔️ Italijos globos ir įvaikinimo sistemoje pastebimas didelis bendruomenės įsitraukimas, svarbi savanorystė, savipagalba.
✔️ Pagalba šeimynos tipo organizacijoms – dirba keletas darbuotojų, šeimynos dalyviai turi 1 savaitgalį per mėnesį laisvą. Tai sumažina „perdegimo“ tikimybę.
✔️ Tarp įtėvių ir įvaikinamų vaikų Italijoje turi būti ne didesnis, nei 45 metų skirtumas. Tokį skirtumą numačius Lietuvoje, galimai paspartėtų vyresnių vaikų įvaikinimas.
✔️ Įtėvių/globėjų parengimo procese dalyvauja psichologas. Jis bendrauja su kiekvienu partneriu atskirai, po to su abiem kartu. Psichologo įtraukimas į įtėvių/globėjų rengimą padidintų galimybę geriau įvertinti asmenų gebėjimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *